Як Харків збирається проходити опалювальний сезон без ТЕЦ

фото

 За словами начальника Харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова, уже розроблена детальна дорожня карта щодо підготовки до опалювального сезону та визначена потреба. Робота проводиться по двох напрямках — відновлення великих енергетичних об'єктів та децентралізація складових системи ЖК
У Харківській області планують децентралізувати систему опалення і планують встановлювати:

  • модульні газові котельні;
  • когенераційні установки;
  • газотурбінні енергоблоки.

Харківський мер Ігор Терехов також заявляв, що підготовку до нового опалювального періоду в Харкові проводитимуть з урахуванням того, що місцева ТЕЦ не зможе працювати на повну потужність. За його словами, вже минулої зими місто частково опалювалося завдяки модульним котельням у житлових мікрорайонах. Це дозволило 40 000 абонентів не відчувати наслідків блекауту, оскільки альтернативне опалення працювало від генераторів.

Харківська область уже отримала 6 міні-ТЕЦ, які можуть виробляти світло і тепло для об'єктів критичної інфраструктури та багатоквартирних будинків. 
91 когенераційна установка , потужністю від 50 кВт до 1500 кВт, забезпечить стабільне теплопостачання для більш ніж 1 млн жителів багатоквартирних будинків і близько 1 000 соціальних об'єктів незалежно від планових або аварійних відключень світла.

Газопоршневі двигуни можна заховати в паркінгу під багатоквартирним будинком, у занедбаному цеху, у неробочому підземному переході. Газопоршневі установки можна ввести в дію за півроку, а газотурбінні - за рік-півтора