Анна Лаєвська: Український ринок належить до найбільш недооцінених ринків європи

Анна Лаєвська

Комерційна директорка компанії «Інтергал-Буд» Анна Лаєвська розповіла про стан ринку нерухомості в Україні, тренди попиту та інструменти, завдяки яким девелопери залучають покупців у первинку. 

На думку комерційної директорки, нерухомість в Україні залишається привабливим активом, який можна перепродати або здати в оренду, отримавши чималий прибуток. «В Україні нерухомість традиційно є одним з найбільш стабільних активів. Ціни зараз вже відновилися до довоєнного рівня. Дохідність оренди для найбільш забезпечених регіонів складає мінімум 7-8% річних у валюті. Це висока рентабельність, набагато більша, ніж в Європі та США. А різниця між котлованом та готовим об'єктом складає мінімум 25-30%. Тобто, якщо ризикнути на нижчих стадіях будівництва, можна перепродати та заробити», — зауважила Анна Лаєвська. 

Вона додала, що український ринок належить до найбільш недооцінених ринків Європи. Аналітики та експерти прогнозують сплеск попиту після закінчення війни, зокрема, з боку міжнародних інвесторів. Тож, варто очікувати на зростання цін. 

Однак повномасштабна війна вносить свої корективи у настрої інвесторів. Багато хто не наважується вкладати кошти у квадратні метри. Щоб побороти ці страхи, «Інтергал-Буд» запропонував ринку дієве рішення. 

«Щодо воєнних ризиків, то на ринку є девелопери, зокрема, "Інтергал-Буд", які в контрактах фіксують: все, що трапиться з будинком до моменту його здачі, — це наш ризик та наша відповідальність. Тобто, якщо буде якесь влучання, пошкодження, щось потрібно буде відремонтувати або відновити, — все це головний біль забудовника. Таким чином ми боремося зі страхами, що якщо щось прилетить, інвестор може залишитися без грошей та без квартири.

Після здачі об'єкта вже інша процедура. У разі пошкодження житла, фізична особа, відповідно чинному законодавству, подає заяву через систему "Дія", де всі такі заяви опрацьовуються. Також на ринку з’явились спеціальні програми страхування. Тобто є щонайменше декілька способів убезпечити своє житло. Забудовник закриває ризики лише на етапі, поки людина не є власником і поки квартира недобудована», — додала комерційна директорка компанії.

Анна Лаєвська також розповіла про тренди попиту на первинному ринку. За її словами, раніше високим попитом користувалися квартири 30-35 метрів. Зараз пріоритети покупців змінились. Якщо йдеться про однокімнатні помешкання, то найбільш популярні площі 40-45 квадратних метрів, якщо двокімнатні — метрів на 60. 

«В такій квартирі значно зручніше жити, а якщо здавати в оренду, то плата для повноцінних квартир буде вищою. До того ж вони користуються більшим попитом — сьогодні люди обирають комфорт», — повідомила експертка.